İptal Şartları

REZERVASYON, ÖDEME, İPTAL VE İADE KOŞULLARI 

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini VİLLA DURAĞI’na yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, VİLLA DURAĞI’nın eline, yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.
İptal durumlarında VİLLA DURAĞI, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden belirli oranda yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.


İPTAL KOŞULLARI

Eğer Ön Ödeme (Kapora) Alınmışsa;
a) Villaya/Aparta giriş tarihinize 61 gün ve daha fazla kalana kadar yapılan iptallerde kaporanın %60’ı iade edilecektir.

b) Villaya/Aparta giriş tarihinize 60-51 gün arası kalana kadar yapılan iptallerde kaporanın %40’ı iade edilecektir.

c) Villaya/Aparta giriş tarihinize 50-46 gün arası kalana kadar yapılan iptallerde kaporanın %10’u iade edilecektir.

d) Villaya/Aparta giriş tarihinize 45 gün ve daha az kalana kadar yapılan iptallerde kapora iade edilmeyecektir.

Eğer toplam ödemenin tamamı alınmışsa;

a) Toplam tutarın %30 olan ön ödeme (kapora) bedeli hesaplanır ve yukarıdaki ön ödeme koşullarındaki iptal politikası aynen uygulanır. Geri kalan tutar ise hesabınıza geri iade edilir.

Rezervasyon İptallerini müşteri yazılı olarak belirtmek durumundadır. Bu bildirimin yapılmasının ardından rezerve ettiğiniz tarihler açılır ve satışa sunulur. Aynı tarihlerin tekrar satılması halinde ödediğiniz tutarı aynı ya da farklı bir villada kesintisiz olarak farklı bir tarihte kullanabilirsiniz. 

Herhangi bir nedenle, villa/apart rezervasyonunun VİLLA DURAĞI tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

 

 

WhatsApp